I nové bydlení může být cenově výhodné

Kdo si chce dnes koupit nějakou formu vlastního bydlení, ten by měl počítat s tím, že se mu to pěkně prodraží. Byty jsou dnes totiž nejdražší v historii.

I nové bydlení může být cenově výhodné

Na rozdíl od Západoevropanů našinci rádi bydlí ve svém. A kupodivu se to ještě donedávna většina lidí dařilo. Pak ale přišlo enormní zdražení prakticky všech obytných nemovitostí v republice a kdo nestihl koupit zavčas, tomu už zůstaly oči pro pláč. Bez nadsázky se dá říci, že bydlení je u nás nejdražší, co kdy bylo. Alespoň co se moderní historie týče. Důvod je samozřejmě jednoduchý, prostě se nestaví. Stát v tomto směru hodně zaspal a pobídky na stavbu obytných nemovitostí u nás prakticky neexistují. Je dost možné, že v několika málo následujících letech se to změní, ale i tak bude trvat další desetiletí, než se dostaví nové objekty.

Domky v řadě

I přes nepříliš dobrou perspektivu se stále je možné dostat k bydlení, které by nestálo miliony, a přitom se nenacházelo někde ve vyloučené lokalitě. Mobilheim Top-mobilnidomy si můžete postavit prakticky kam budete chtít, tedy pokud máte v dané lokalitě pozemek. Důležitým poselstvím ale je, že tento druh bydlení není vůbec tak špatný, jak se říká. A navíc je k dispozici za více než solidní ceny.

Cena je dnes pro většinu zájemců o vlastní bydlení rozhodující, a i proto se tento druh obydlí prodává více než kdy dříve. Vzhledem k tomu, že nejde o žádné cirkusové maringotky, ale o plnohodnotná bydlení, také je nekoupíte za pár tisícovek, ale pořád za výrazně menší peníze než třeba byty v paneláku. Hodně v tomto případě záleží na tom, o který model jde. Ty nejnovější, které mají nejlepší zateplení, jsou nejprostornější a zároveň tím pádem poskytují i ten nejvyšší komfort jsou samozřejmě nejdražší, ale i jejich koupě se většině lidem pořád ještě vyplatí.

Puzzle domek

Chatka na kolech

Levnější verze často ani nejsou vhodné pro celoroční bydlení, jelikož nedisponují tak dobrými vlastnostmi, jako moderní mobilheimy. Ale i ony mají své využití, třeba jako chatky na dovolenou. Kdo má pozemek v blízkosti lesa, hor nebo třeba rybníka, ten si může takovou chatku koupit za pakatel a pak si ji vybavit třeba i tak, že bude použitelná i během zimních měsíců.