Jak si vylepšit bydlení?

K vylepšení svého domova nepotřebujete nadité bankovní konto, jistou investici to však chtít bude, abyste do něj vnesli originalitu a zároveň jej zachovat útulný a stylový. Prostředků k dosažení tohoto principu je spousta. Pokud nemáte představivost, inspirujte se na internetu, kde je obrázků a fotografií na toto téma plno. Nebo si můžete předplatit nějaký časopis o bydlení, na českém trhu jich je spousta. Projekt Proměny časopisu Marianne bydlení vám navíc může pomoci se skutečnými realizacemi. Pokud se však nechcete účastnit přímo projektu, najdete zde také spoustu typů pro krásný domov.

dining-room-3108037_960_720

Několik jednoduchých tipů na zlepšení bydlení si zmíníme i tady. Tak hurá do toho:

apartment-1851201_960_720

  1. Ombré schody – ombré neboli jakýsi barevný přechod od nejsvětlejší barvu jednoho odstínu po nejtmavší je skvělou možností, jak rozveselit interiér. Stačí natřít jednotlivé schody každý jinou barvou, přičemž tu původní tmavou budete za pomoci přilévání bílé postupně zesvětlovat. Výsledný efekt bude úžasný.
  2. Seskupte drobné předměty ladící k sobě na zdi či poličce k sobě. To samé platí také o obrázcích či fotkách v různě velkých rámečcích, avšak ve stejné barvě rámečku – spolu zkrátka vyniknou. A vizuálně to bude vypadat báječně.
  3. Je součástí vašeho obývacího pokoje knihovna? Dejte do ní kromě knih také různé dekorační předměty, talíře, prostírání. Kromě praktického uložení věcí bude výsledek velmi zajímavý na pohled.
  4. Vylepšete konferenční stolek za pomocí vzorované látky, kterou omotáte kolem desky stolu a přikryjete ji skleněnou deskou.
  5. Pohrajte si s prostorem prostřednictvím tapet – nikde není psáno, že musí být přes celou stěnu. Designový pruh či jedna stěna ze čtyř v místnosti také udělá své.
  6. Kromě hlavního světla v pokoji použijte světla doplňková. Stojací lampa ve výšce 170 cm od země zajistí, že přímé světlo žárovky se do očí nedostane při stání ani sezení na pohovce. Dobré je doplnit druhou stranu pohovky i docela malinkatou lampičkou. Vždy si tak rozsvítíte dle aktuální potřeby.
  7. Máte na chodbě či jinde příliš tmavo? Pohrajte si s odrazy. Zrcadla budou odrážet přirozené světlo ze světlejších místností do tmavších koutů.
  8. Nebojte se vzorů, avšak všeho s mírou. Malý vzor vkusně doplní místnost a dodá ji osobitého rázu, který ji nebude příliš zatěžovat.

Podobné příspěvky

Pedikúra – služba k nezaplacení

Naše nohy, podobně jako ruce, dostávají v průběhu života pěkně zabrat. Působí na ně samozřejmě různé vlivy. Právě u nohou…

Bez vody by to nebylo ono

Kdybychom my lidé neměli domů, do kanceláří, na další pracoviště a jiná místa zavedený vodovod, měli bychom citelně složitější život.…

Zbavte se obezity. Uleví se vám

Budete-li se neustále přejídat a rezignujete na pravidelný pohyb, můžete se dříve nebo později dočkat nepříjemného překvapení v podobě obezity. Zbavte…

Kompresor má bohaté uplatnění

Kompresor produkuje stlačený vzduch, který má opravdu široké uplatnění. Tohle zařízení se buď můžeme koupit, nebo si jej zapůjčit ve…