Ušetřete čas i peníze

Ráno vstáváte na poslední budík, ani se nenasnídáte, jenom se v rychlosti oblečete a už uháníte do práce, nebo do školy. Odpoledne přijedete zničení a unavení, lehnete si k televizi a na nějakou brigádu či druhé zaměstnání nemáte ani pomyšlení. Vidíte se v tom? Pokud ano, pojďte se společně s námi podívat na několik způsobů, jak to změnit!

budík

            Na úvod je potřeba zmínit, že to, jak kvalitně a jak dlouho pracujete velice záleží na vašem aktuálním stavu a náladě. Pokud přijdete do práce nevyspalí a naštvaní, pravděpodobně toho moc neuděláte a pokud budete takhle do práce chodit často, váš šéf nejspíš brzy ztratí nervy.
Ať už pracujete od šesti ráno nebo chodíte do zaměstnání až k poledni, vždycky musíte být svěží a v pohodě. Říká se, že ráno dělá den a v tomhle případě to určitě platí. Proto už večer jděte spát dřív a ráno si naopak přivstaňte, abyste měli více času a stihli se pořádně probudit.

sklenice vody

            Dospělý člověk by měl spát sedm až osm hodin denně, takže spánek nezanedbávejte a ani nespěte zbytečně moc, protože pak ztratíte spoustu času, a navíc to ani není zdravé.
            Ještě před snídaní nezapomeňte vypít sklenici vody a dát si ledovou sprchu. Voda vám krásně nastartuje metabolismus a sprcha vás probudí a povzbudí.
            Pak rozhodně nevynechávejte snídani. Můžete si dopřát například ovesnou kaši, celozrnné pečivo, mléčné výrobky nebo vajíčka natvrdo. Ať tak či tak, snídaně je nejdůležitější jídlo dne a rozhodně byste ho neměli vynechávat.
            Pokud máte možnost, do práce jděte pěšky nebo jeďte na kole. Čerstvý ranní vzduch vám dodá spoustu energie a v práci pak budete produktivnější a soustředěnější.

čas

            Také nezapomínejte na pravidelný pohyb a vyváženou stravu. Pokud budete dodržovat naše typy, v práci budete produktivnější a ušetříte tak spoustu času, který můžete později využít k druhému zaměstnání.
            Také nezapomínejte na pravidelný pohyb a vyváženou stravu. Pokud budete dodržovat naše typy, v práci budete produktivnější a ušetříte tak spoustu času, který můžete později využít k druhému zaměstnání.
 

Podobné příspěvky

Naučte se plnohodnotně využívat outlook

Pokud pracujete v kanceláři, pravděpodobně využíváte k internetové komunikaci outlook. Možná si říkáte, že na napsání a přijetí e-mailu nepotřebujete…

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…

Pedikúra – služba k nezaplacení

Naše nohy, podobně jako ruce, dostávají v průběhu života pěkně zabrat. Působí na ně samozřejmě různé vlivy. Právě u nohou…

Co zvážit při pořizování nemovitosti

Je zřejmé, že na počátku rozhodování o bydlení jsou vaše osobní preference. Někdo si přeje žít v bytě, jiný touží po…