Bez pravidelného čištění koberců Praha to nepůjde

Jak často čistit koberec? V závislosti na frekvenci jeho využívání a počtu osob v místnosti je to obvykle jednou až třikrát do roka. Čistit speciálními mechanismy a prostředky se bohužel musí, neboť běžný vysavač zvládne odsát jen část nečistot.

hebký koberec

Všudypřítomný prach – lidské oko je sice důmyslný orgán, který je považován za nejdůležitější ze smyslů, ovšem není natolik dokonalé, že dokáže zachytit ty nejjemnější nuance částeček v ovzduší. Ani ostřížím zrakem nezahlédnete prach, vířící se ve vzduchu při větrání, při otevírání domovních či bytových dveří a při běžném pohybu v místnosti. Usazuje se na podlaze, kde se mísí s dalšími nečistotami, a vytváří jemnou kašovitou nebo tuhou hmotu. Kdybychom tomuto osudu ponechali koberec několik let, a to i při pravidelném vysávání, proměnil by se v zašedlou páchnoucí plochu.

předsíň s kobercem

Exkrementy – nevábný výraz může působit až příliš drsně, ale koberec je exkrementů plný i tehdy, nemáte-li doma žádné zvířátko, nebo malé děti, jimž se občas přihodí nějaká „nehoda“. Žijí v nich totiž různé druhy bakterií, které se živí organickými látkami prachových částic, zbytků jídla (malých drobků) nebo drobounkých odumřelých částí tkání, a produkují různě páchnoucí výkaly. Na koberci se také mohou objevit roztoči, kteří žijí převážně tam, kde se nejvíce zdržujeme, tedy v sedacích soupravách, křeslech a matracích postelí. Nejvíce bakterií a roztočů najdeme tem, kde se chodí často naboso, a kde si na zemi se zalíbením hrají malé děti.

Skvrny – koberce oplývají mnoha výhodami, jsou měkkounké, hebké, teplé a příjemné, dobře vypadají, jsou barevné a lze je skvěle kombinovat s jakýmkoli nábytkem. Jednou z mála nevýhod je však problém se skvrnami. Velmi snadno tu totiž rozlijete kávu, červené víno, převrhnete talíř s omáčkou, upadne vám na podlahu chléb s pomazánkou atd. V takovém případě většinou pomůže jen strojní čištění koberců Praha s pomocí speciálních prostředků, ideální je, když znáte přesný původ skvrny, a když s čištěním příliš dlouho neotálíte.

Podobné příspěvky

Jak udržet testosteron v potřebné výši

Viagra cena bez receptu je položka, kterou vyhledávají muži na Internetu poté, co zaznamenali problémy s erekcí či chutí na…

Pedikúra – služba k nezaplacení

Naše nohy, podobně jako ruce, dostávají v průběhu života pěkně zabrat. Působí na ně samozřejmě různé vlivy. Právě u nohou…

Great party

Bachelor party idea is always very important. I remember my sister when her partner asked for her hand. If you…

What is your hobby

Have you ever wondered what hobbies people from all over the world have? Some people enjoy singing at concerts, some…