Minerální šperk vám dodá energii

Minerál v podobě šperku má jednu velkou výhodu. Neustále jeho energii nosíte u sebe, a jelikož je upevněn na krku, nikam se vám neztratí. Navíc jsou skvělým doplňkem, vkusným, přesto minimalistickým. Jistě jej ocení mnoho lidí z okolí a pochválí vám jej díky originalitě.
 
Opál
Opál může mít několik barev. Najdete ho ve žluté, bílé či oranžově červené. Funkce opálu je posilování osobnosti, může vám proto pomoci ve zlepšování sebevědomí. Podporuje imunitu a stimuluje paměť. Také zvyšuje energii.
 krystaly na pařezu
Ametyst
Řadí se mezi drahé kameny a má kouzelnou fialovou barvu. S tím se pojí i její funkce, kterou je podpora fantazie a tvořivé činnosti. Zklidňuje srdce a nervy a působí i proti bolestem hlavy. Navíc vypadá opravdu elegantně a hodí se i k večerním šatům.
 
Safír
Kámen s tajemný jménem může mít mnoho barev. Od oranžové přes růžovou až k modré. Posiluje nervový systém, navozuje vnitřní klid a podpoří intuici. Vyrábí se jako drahokam, nebo se využívá pro jeho tvrdost do ložisek hodinek.
 
Růženín
Díky jeho jemné barvě se využívá nejen ke šperkům, ale například pro další rituální předměty. Je s rituály neoddělitelně propojen, je spíše romantickým šperkem, vzorem lásky ale i zdraví. Má léčivé účinky v oblasti onemocnění krve, srdce, jater i plic, nebo pomáhá na záněty.
 léčivý kámen
Vltavín
Zajímavým minerálem, který je zajímavý pro své specifické umístění. Vyskytuje se totiž téměř jen v České republice, přesněji v jižních Čechách. Má zelenou barvu a jeho množství je omezené. Vyplavuje z těla toxické látky, pomáhá při infekčních onemocněních a hlavním rysem tohoto kamene je svoboda a plnění snů.
 
Avšak existuje plno dalších minerálů, například herkimer diamant vás zbaví emočního vypětí, působí jako obraz do vašeho nitra. Proti depresím a stresu a pro dostatečný spánek pomáhá turmalín. Mnoho životní energie, vášeň a správnou funkci těla podpoří granát. Všechny šperky bývají buď upravené, seženete i surové, které vypadají skvěle.

Podobné příspěvky

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…

Přírodní lékárna při nachlazení, která léčí šetrně a účinně

Bolení a škrábání v krku, obtěžující kašel, rýma - to jsou zdravotní obtíže, které patří nejčastěji k chladným zimním dnů,…

Máte oblíbený hrnek?

Vybavení domácnosti má každý jiné. Záleží na tom, kolik vás v domácnosti je, a jaký je váš životní styl. V…

Kapičkový tester je vhodný

Jsou lidé, kteří nejraději využívají testery, protože jsou zvyklí na to, že jim něco takového vždy dostatečně pomohlo a že…