Točité schodiště je bezesporu atraktivní řešení

Proč jsou oblíbená

Skvěle vypadají – jde-li vám hlavně o vizuální efekt a atraktivitu, pak jsou točité schody ideálním řešením přístupu mezi dvěma patry obytného prostoru. Většinou zaujmou na první pohled, jsou středem pozornosti v každé místnosti, a to mohou být umístěny na jejím okraji. Zřejmě za to může jejich svérázný tvar spirálové křivky, která není rovná a strohá tak, jak to bývá u klasického rovného či zalomeného schodiště.

venkovní točité schdiště

Šetří prostor – jedním z důvodů, proč se lidé odhodlají sáhnout k tomuto řešení, je úspora místa v obytném či nebytovém prostoru. Vystačíte prakticky pouze rozměry průřezu schodiště, nepotřebujete žádné nosníky, nástavby, přepážky a nebude nutné obětovat část místnosti tak, jak tomu bývá u přímých či obvodových schodišť.

Libovolný materiál – architekt vám může nabídnout několik variant materiálu a jejich vzájemné kombinace. Může to být masivní dřevo, kov (ocel, slitina hliníku), prolínání dřeva a kovu, případně s využitím tvrzeného skla. Různé typy a kombinace materiálu mohou vytvořit velmi působivá a atraktivní řešení, s ohledem na okolní prostor a jeho celkovou koncepci.

kamenné točité schodiště

Druhá strana mince

Prostor versus pohodlí – jedním z úskalí točitých schodišť  Fa Havlíček je jejich praktičnost. Jestliže jste zdraví, dobře pohybliví a obratní, pak vám pohyb směrem vzhůru po schodech ani směrem dolů nebude činit žádné potíže. Někomu však nemusí zcela vyhovovat a zužující se schodové stupně mohou být i zdrojem nepříjemného úrazu, proto zvažujte i tento faktor.

Stěhování – skrze točité schody se obtížně přenáší větší předměty a některé tudy ani neprojdou, jako např. chladnička nebo pračka či šatní skříň. Měli byste tedy také mít jasno o dispozičním řešení místností a brát na ně ohled a uvažovat i do budoucna, jak se v domě či v mezonetovém bytě budete pohybovat, jak tu budete přemísťovat nábytek a bytové doplňky, např. koberce.

Podobné příspěvky

Co nám říká hodnota naměřená teploměrem do bazénu

Koupat se delší dobu v ledové vodě – to je rozkoš leda tak pro otužilce, ale s pohodou a relaxací to nemá…

Gymnastické míče pro děti i pro dospělé proti stresu

Pohupování jako dokonalý antistres a pro zlepšení nálady Gymnastické míče cvicdom.cz slouží jako cvičební a rehabilitační nářadí, tomuto duchu také…

Schodiště

Jestli je něco, čemu byste rozhodně měli věnovat pozornost, pak je to výběr vhodného schodiště Kmkdesign. Takové schodiště by mělo…

Čistě vodu efektivně

Koupání v létě je rozhodně super, ovšem ne koupání ve špinavé a zapáchající vodě. V té to dokonce může být…