Zastřešení, které by vám nemělo chybět


Postavit si na zahradě nějakou formu zastřešení rozhodně není nápad, který byste měli házet do koše. Střecha na hlavou je velice důležitá i na tomto místě.

Zastřešení, které by vám nemělo chybět

Tvorba vlastního venkovního posezení může být dětsky snadná, ale velice složitá a finančně náročná. Hodně záleží na tom, kolik si od toho slibujete. V případě, že vám stačí jen místo, kde si občas odpočinete, stačí prostě vynést ven pár židlí, stolek a máte to. Pokud však toužíte po něčem daleko lepším a mnohem reprezentativnější, určitě byste měli zvážit i jiné možnosti, třeba tvorbu podlahy nebo alespoň nákupu lepšího venkovního nábytku. Ten musí být hlavně odolný, ale neměli byste zapomínat i na vizuální vlastnosti, i když ty nejsou v tomto případě stěžejní.

Moderní verze pergoly

Na venek se dobře hodí plast, ale i kov. Je možné využít i dřevo, ale to bývá dosti náchylné k poškozování, tudíž byste takové posezení museli alespoň jednou do roka natřít protektivním nátěrem, aby vám mohlo sloužit i další sezóny. Když si pořídíte nábytek z ratanu, nic takového dělat nebudete muset a zároveň získáte dřevěné posezení. Nicméně se připravte na to, že se jedná o finančně náročnější záležitost. A to i v případě, že budete ratanové posezení kupovat někde ve vetešnictví nebo přes internet.

Co vybrat?

Nábytek sám o sobě nemusí být ještě velkým žroutem peněz, když budete vybírat obezřetně. Ovšem taková střecha, to už je jiná. Samozřejmě, můžete to vyřešit slunečníkem a máte po starostech, tedy dokud nezačne pršet. Pak naopak budete mít celkem rychle po srandě. Proto je lepší v tomto případě příliš nešetřit a zabrousit do království pergol plzeň, kde si můžete vybrat stříšku, která vám bude maximálně sedět. Nečekejte, že vás to bude stát jen pár tisícovek, ale stejně jako u nábytku, i zde můžete při správném výběru docela dost peněz ušetřit.

Pergola s rostlinami

Prefabrikáty

Existují drahé a levnější pergoly. Drahé jsou obvykle vyrobeny na zakázku a jako vše, co je děláno na míru, i za ně se platí více než dost. V případě, že si ale pořídíte některou z prefabrikovaných verzí, vlezete se do sumy několika máklo desítek tisíc. Hodně záleží na zvoleném materiály a rovněž velikosti.

Podobné příspěvky

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…

Přírodní lékárna při nachlazení, která léčí šetrně a účinně

Bolení a škrábání v krku, obtěžující kašel, rýma - to jsou zdravotní obtíže, které patří nejčastěji k chladným zimním dnů,…

Máte oblíbený hrnek?

Vybavení domácnosti má každý jiné. Záleží na tom, kolik vás v domácnosti je, a jaký je váš životní styl. V…

Kapičkový tester je vhodný

Jsou lidé, kteří nejraději využívají testery, protože jsou zvyklí na to, že jim něco takového vždy dostatečně pomohlo a že…