Jak trávíme volný čas?

Volným časem nazýváme tu část dne, kterou nevěnujeme pracovním či vzdělávacím povinnostech. Je to doba, ve které si sami volíme, co budeme dělat. Čas, kdy si můžeme odpočinout od každodenních závazků a nemusíme se nikam hnát. Otázkou je, jestli to ještě umíme. 

hrnčíř

Oblíbenou náplní volného času většiny z nás je sport.Pohybová aktivita pomáhá udržovat fyzickou kondici. Při sportování tělo vyplavuje endorfiny, což nám zlepšuje náladu. Volný čas lze rovněž trávit návštěvou různých kulturních akcí. Divadel, výstav anebo koncertů. Výlety do přírody, ať už pěšky, nebo na kole s přáteli jsou příjemně stráveným časem.

Dobře strávený volný čas poznáme podle toho, že z hlavy vypustíme všechny každodenní starosti a užíváme prožívané chvíle naplno.To se nejvíce daří u činností, které máme opravdu rádi. Jednou z takových je tvorba keramiky. Práce s hrnčířskou hlínou dokáže vyčistit mysl od všech problémů. Stačí se přihlásit do keramického kurzu, který je pořádán v keramických dílnách v každém větším městě. Nebo si ve svém domě vyhradit koutek, ve kterém budete mít dostatečný prostor pro umístění hrnčířského kruhu a pracovní plochu na zpracování hlíny. Na první mističku, vytočenou vlastníma rukama, už nikdy nezapomenete.

keramika

Vaše keramické dobrodružství započne už při nákupu hlíny –  tehdy si poprvé sáhnete na tu kouzelnou hmotu. Ze které se dají vytočit tak úžasné tvary. Po jejím důkladném zpracování, při kterém ji zbavíte všech vzduchových bublin, poprvé usednete k hrnčířskému kruhu a připravenou hroudu, navlhčenýma rukama, vycentrujete na jeho střed . Všechno probíhá rychle –  v rytmu otáček. Trpělivost při této první fázi točení se vyplatí. Druhá fáze je samotné vytáčení nádoby. Doprostřed točící se hrudky hlíny zaboříme prst a začneme tvořit dno nádoby. Pomalu ho rozšiřovat a hlínu vytahovat do výšky. Druhou rukou držíme na venkovní straně, čímž vytvoříme oporu při vytáčení. Po dokončení prvního zázraku jej odřízneme z kruhu a necháme po vysušení vypálit v keramické peci.    

Podobné příspěvky

Když už nejsou erekce dokonalé

Když si chtějí muži o něčem nezávazně poklábosit mezi sebou, obvykle dojde i na téma sex. Protože ten znají všichni,…

Bez rajčat se v jídelníčku neobejdeme

Kdybychom se zaměřili na nejoblíbenější druhy zeleniny na talířích v českých domácnostech, paradoxně by tu zřejmě první příčky úspěšnosti obsadily…

Pro pohyb bez omezení

Bezbolestný pohyb je pro většinu z nás běžnou součástí života. Je pro nás normální že můžeme chodit aniž by nás…

Jak udržet testosteron v potřebné výši

Viagra cena bez receptu je položka, kterou vyhledávají muži na Internetu poté, co zaznamenali problémy s erekcí či chutí na…