Kešu oříšky jako zázračná superpotravina – co všechno obsahují, a proč jsou tak zdravé

Kešu oříšky jsou dobře známé, jejich chuť si každý oblíbí, ale tyto nenápadné oříšky mají také velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Proč bychom je měli jíst?

Kešu oříšky jako zázračná superpotravina – co všechno obsahují, a proč jsou tak zdravé

Kdo by neznal kešu oříšky, kromě jejich přírodní formy je známe také pražené a solené nebo máčené v jogurtu, karamelu nebo čokoládě. Jejich chuť je výrazná a snadno zapamatovatelná, patří k těm nejlepších oříškům, které na trhu dostaneme a právě ve své přirozené formě – tedy bez pražení a příchutí jsou nám i velmi prospěšné. Řadí se totiž mezi takzvané superpotraviny, tedy potraviny, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Pouhá hrstka těchto oříšků denně vám může posílit zdraví. Na co všechno jsou dobré a co obsahují?

pexels-photo-4663476

Plné prospěšných látek

Kešu Nakliceno jsou jedny z nejoblíbenějších a nejchutnějších oříšků, obsahují ale také řadu zdraví prospěšných látek, díky kterým působí preventivně proti celé řadě onemocnění. Odborníci se shodují, že postačí jediná hrstka těchto chutných oříšků denně. Jíst se dají jen tak, hodí se však i pro použití v kuchyni, pro výrobu pomazánek či salátů. Pokud ale chcete z oříšků získat jen cenné látky, konzumujte je v jejich přirozené formě, bez příchutí.

Kešu oříšky, jak už bylo řečeno, působí preventivně proti celé řadě onemocnění. Chrání kardiovaskulární systém a tak předcházejí onemocnění srdce a cév. Vliv mají i na snižování hladiny cholesterolu v krvi. Účinně pomáhají snižovat také vysoký krevní tlak. Tyto populární oříšky jsou navíc plné antioxidantů, které naše tělo nezbytně potřebuje. Například rakovina nejčastěji vzniká vlivem nezdravého životního stylu a díky špatně poskládané stravě. Dnešní doba je zrychlená, mnoho z nás nedbá tolik na to, co jí nebo si neumíme jídelníček správně poskládat. Ohroženi můžeme být všichni a proti rakovině účinně bojují právě antioxidanty. Pokud do svého jídelníčku kešu oříšky zařadíte pravidelně, preventivně začnete bojovat proti rakovině a budete lépe chránění. Samozřejmě nelze na oříšky spoléhat stoprocentně, ale naše strava je na antioxidanty často bohužel dost chudá, doplnit je takto můžete velmi příjemným způsobem.

pexels-photo-3622474

Když chcete zhubnout

V oříšcích obecně najdeme plno tuků, ovšem zdravých a tělu prospěšných tuků. Pokud se snažíte zhubnout nebo máte v plánu udržovat se v lepší formě, jsou tyto oříšky tím správným řešením. Minerální látky, vitamíny a mastné kyseliny, které v nich najdeme, hubnutí pomohou nastartovat a navíc vás zasytí a dobijí energií. Kešu jsou také hodnotným zdrojem vitamínu K, který je důležitý pro zdravý vývoj a funkci našich kostí. Kromě vitamínu K v nich najdeme také vitamíny A a D, které jsou pro naše zdraví také nezbytné.

Zdravější a chutnější svačinku byste jen těžko hledali.

Podobné příspěvky

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…

Přírodní lékárna při nachlazení, která léčí šetrně a účinně

Bolení a škrábání v krku, obtěžující kašel, rýma - to jsou zdravotní obtíže, které patří nejčastěji k chladným zimním dnů,…

Máte oblíbený hrnek?

Vybavení domácnosti má každý jiné. Záleží na tom, kolik vás v domácnosti je, a jaký je váš životní styl. V…

Kapičkový tester je vhodný

Jsou lidé, kteří nejraději využívají testery, protože jsou zvyklí na to, že jim něco takového vždy dostatečně pomohlo a že…