Nákupy potravin přes internet

Posledních 5 let se i v České republice rozrůstá boom nákupů potravin přes internet. Hodně z nás se tomu snažilo posledních pár let odolávat a poctivě jsme chodili nakupovat potraviny do kamenných obchodů. Stále častěji se ale setkáváme s tím, že lidé všech věkových kategorií (mladí, rodiny, svobodní, důchodci) přicházejí na chuť nákupům prostřednictvím internetu.

nákupy v supermarketu

Jak takový nákup vlastně probíhá? Pomocí internetu si naplníte Váš virtuální košík vším, co aktuálně potřebujete – nápoje, mléko, maso, ovoce, zeleninu, pro naše děti, pro naše domácí mazlíčky, kosmetika, čisticí prostředky, všechno. Určíte si den, čas a místo doručení, způsob platby (online platební kartou, hotově při převzetí, kartou při převzetí, pomocí prémiového účtu) a pak už jen čekáte, až nákup přivezou k Vašim dveřím.

Ve srovnání s klasickým nakupováním, kdy vyrazíte do přeplněného obchodu, často s Vaším potomkem, máte napsaný seznam věcí, které potřebujete nakoupit, procházíte jednotlivá oddělení, jednotlivé regály a nakupujete. V obchodě strávíte 30 minut, 60 minut, někdy i déle. Poté zaplatíte nákup, uložíte ho do tašek a vyrazíte domů, někdy autem, někdy pěšky. Pokud pěšky, nákup se nám velmi pronese. Celý proces nakupování nám zabere cca 1 – 2 hodiny.

Tady máme obrovský přínos, kdy nám online nakupování zabere cca 10 minut, i s předáním nákupu. Naopak klasické nakupování fyzicky v obchodech nám se vším zabere od hodiny výše.
část obchodu

Navíc tuto službu nabízí stále více společností, proto si můžeme vybírat, jakého prodejce nakonec využijeme a kdo nám nejvíce vyhovuje.

Je třeba dát si pozor na ceny, některé z těchto online obchodů mají poměrně vysokou marži a ceny jsou podstatně vyšší, než v kamenných prodejnách. Dalším mínusem může být cena za balné a dopravné. Některé firmy ale dopravné neúčtují a v různých časových oknech nám nákup dovezou zdarma. Pokud máme nákup za celkovou vyšší cenu, tak i přes účtované dopravné můžeme pořád ušetřit a za ušetřený čas nám to doopravdy stojí. Poslední, na co je potřeba dávat si pozor, je kvalita zboží. Někdy se může stát, že nám firma nedoveze úplně nejčerstvější zboží nebo se může při přepravě poškodit. Nemějte strach zboží reklamovat, prodejci Vám většinou vyjdou vstříc.

Představili jsme Vám službu budoucnosti, která postupně mění svět nakupování potravin.

Podobné příspěvky

Naučte se plnohodnotně využívat outlook

Pokud pracujete v kanceláři, pravděpodobně využíváte k internetové komunikaci outlook. Možná si říkáte, že na napsání a přijetí e-mailu nepotřebujete…

Svatební sezona je tady

Plánování svatby je plní hezkých chvil, kdy si snoubenci vybírají vše co by na svatbě chtěli mít. Vybírá se jako…

Stěhování v Hradci Králové s dětmi, domácími zvířaty a květinami

Stěhování domácích zvířat – máte-li doma nějaká zvířata, snažte se přestěhovat je mimo rámec sjednané služby stěhovací firmou stěhování Hradec…

Seo služby

Možná jste už slyšeli o službách seo. Právě ty umožňují klientům posun jejich stránek vpřed v internetových vyhledávačích. V dnešní…