Být vzdělaný ano nebo ne

Vzdělání je prospěšné spoustu věcem. Představte si, že se s někým bavíte a ten dotyčný se vás na něco zeptá, jenže vy nevíte, co mu na to odpovědět, protože to neznáte anebo znát nechcete a odpovíte mu jen nějakou blbost. Když se navíc dotyčný o tomto tématu rozmluví na několik dlouhých minut, tak jsme jen udiveni a ani mu nevěříme, že toho tolik ví a řekneme mu, že je snad mimozemšťan anebo někdo, kdo se na naší planetě narodil.

čtverečkovaný blok

Představme si, že máme nějakou planetku, kde jsou všichni lidé jen vzdělaní. Jaké by to asi bylo? Bylo by to hodně nudné, protože by všichni vše věděli a nikdo by se nemusel nikoho na nic ptát a byla by to docela nuda. Na takovém světe by mi bylo i divně protože bych se někoho na něco zeptal, a ten by na mě okamžitě vychrlil několika minutové povídání o tom daném tématu a ani by se nepřiučil něčemu novému, protože by to věděl.

V dnešní době jsou vzdělaní lidé velmi cenění, protože kdo je vzdělaný tak toho spoustu ví. Někteří lidé vzdělaní být musí, protože je k tomu nutí jejich profese. Například lékaře nebude dělat někdo, kdo neumí ani spočítat kolik je 1 + 1. Největší drzostí, kterou si myslím že je jsou „falešné tituly“. Jsou to „vystudované“ vysoké školy, které ve skutečnosti vystudované nejsou ale jsou jen zakoupené za peníze. Tito lidé sice mají několik titulů před nebo za jménem ale ve skutečnosti neumí vůbec nic… Možná jen psát a hloupě kecat.

Vzdělaný člověk to ani nějak moc lehčí v životě nemá. Pořád ho čekají ty samé věci jako normálního člověka. Od narození až po první lásky, děti, důchod i smrt. Vzdělaný člověk si jen může v těchto situacích umět lépe poradit anebo je vymyslet nějak aby to pro něj nebylo takové peklo a může lidem radit.
ručně kreslený otazník

Mít vzdělání je určitě v mnohých ohledech výborná věc. Než se ale začneme vzdělávat, měli bychom si ale položit otázku, jestli nám například vysoká nebo střední škola k něčemu je a jestli ji opravdu chceme a potřebujeme.

Podobné příspěvky

Inkluzivní vzdělávání

V současné době je kladen velmi vysoký důraz na inkluzivní vzdělávání. Snahou je takové nastavení systému, který umožňuje všem dětem…

Vysoká škola

Jsem opravdu ráda, že jsem si mohla udělat vysokou školu. Ale řeknu vám, že to bylo opravdu hodně složité, protože…

Národnostní menšiny

Podle vymezení českého politika a sociologa Ivana Gabala je národnostní menšina nějaká skupina lidí v určitém státě, která nepřijímá jako…