Pomocný kuchař jménem telefon

Dodnes mě to nenapadlo, ovšem jsou mezi námi i jiní, jimž to naopak přišlo na mysl a také to dotáhli až do zdárného konce. Mám na mysli uplatnění chytrého telefonu i při vaření v kuchyni.
Zní to bláznivě, ale je tomu skutečně tak. Chytrý telefon dokáže skutečně pomáhat i při takovém počínání, jako je příprava pokrmů v kuchyni. Přičemž je vám ale určitě hned jasné, že tento nedokáže ani míchat vroucí polévku, ani rozklepávat vajíčka, krájet chleba, naklepávat řízky a podobně.
vaření manželů
Ale i pro něj se v kuchyni najde uplatnění. A to tehdy, když kuchař či kuchtička potřebuje někoho, kdo by mu hlídal čas.
Protože nejste-li úplnými kuchařskými analfabety, jistě víte, že jsou i pokrmy, při jejichž přípravě hraje čas nejednou i zásadní roli. Přihřát si hotové jídlo, uvařit vodu na čaj a podobně si lze sice i bez neustálého sledování hodinek, ale třeba taková vajíčka naměkko, to už je jiná. Tady už se bez hlídání času neobejdete; tedy pokud nechcete dopadnout jako ta paní z vtipu, stěžující si manželovi, že jsou vajíčka pořád natvrdo, a to i když je vařila celou hodinu.
Je to právě chytrý telefon, který může v podobných situacích prokázat dobrou službu. Tedy postarat se o to, aby se vše vařilo patřičně dlouho a bylo to tak ve výsledku takové, jaké to být má. Takový . A to díky aplikaci Visual Timer – Countown.
Tuto aplikaci lze mít neustále na očích a spustit ji, kdykoliv jí je zapotřebí. A tato už pak ohlídá to nejcennější, co máme – tedy čas.
Ovšem nejedná se v žádném případě o nějakou docela obyčejnou imitaci hodinek. Lze tu totiž zároveň i předem nastavit různé předvolby časů pro jednotlivé úkony a pro každý z nich mít svůj vlastní časovač. Tyto si pak lze seřadit kvůli přehlednosti pod sebou podle délky a v tu kterou chvíli jednoduše spustit ten, jenž je zrovna zapotřebí. A program už potom sám hlídá délku tepelného zpracovávání dejme tomu kuřete, luštěnin, masa, rýže, polévky, omáčky a kdo ví, čeho všeho ještě.
Přičemž je ale jasné, že lze tuto aplikaci využít i jako docela obyčejnou minutku, tedy jakési stopky.
kompas na dlani
Tento program vypadá úplně jako hodinový ciferník s kruhovou výsečí, jenž nám odměřuje čas, lze tu ale též nastavit zvukový alarm.
Skvělá věc, že? Tedy alespoň do chvíle, než pro ni manželka nalezne i další využití. Než nám touto aplikací začne odměřovat v ložnici délku plnění si našich manželských povinností.

Podobné příspěvky

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…

Přírodní lékárna při nachlazení, která léčí šetrně a účinně

Bolení a škrábání v krku, obtěžující kašel, rýma - to jsou zdravotní obtíže, které patří nejčastěji k chladným zimním dnů,…

Máte oblíbený hrnek?

Vybavení domácnosti má každý jiné. Záleží na tom, kolik vás v domácnosti je, a jaký je váš životní styl. V…

Kapičkový tester je vhodný

Jsou lidé, kteří nejraději využívají testery, protože jsou zvyklí na to, že jim něco takového vždy dostatečně pomohlo a že…