Věci, které děti chtějí od svých rodičů – část 1

1. Dobrou noc

Jít spát je mnohem lepší, když rodiče tráví se svými dětmi kvalitní čas. Udělejte si čas na to, abyste je zastrčili, zazpívali jim písničku nebo jim přečetli pohádku před spaním.

Pokud žádné knihy nemáte, můžete si vymyslet příběh sami nebo jim vyprávět o svém dětství. Děti jsou velmi vnímavé k rodičům, kteří také používají svou představivost!

¨m

2. Náklonnost

Projevování náklonnosti je jednou ze základních zkušeností, které děti během dospívání zažívají. Rodiče by měli vždy pamatovat na to, aby dávali hodně chvály, mazlení a lásky, a to i po dlouhém dni.

Dokonce i přátelský rozhovor jeden na jednoho může být obrovskou pomocí pro dítě, které chce být slyšeno. Podělte se o čas a zeptejte se svého dítěte na jeho den a na to, co se mu nejvíce líbilo.

3. Soukromý čas

Mít dobré spojení se svými dětmi znamená věnovat jim svou plnou a plnou pozornost, jak jen můžete. Děti budou mít prospěch z pocitu, že jejich čas je ceněn, zvláště pokud je plánován a není uspěchaný.

S více než jedním dítětem je nezbytné poskytnout každému čas s vámi. Je těžké se připojit, když je tam rušno a nahlas, tak je nechte, ať si vyberou místo a aktivitu, kterou si můžete společně užít.

4. Pozitivní zastánci potravin

Spousta dětí je vybíravých, ale to není důvod hodit ručník do ringu a servírovat každý večer pizzu. Děti se musí naučit, že zdravé potraviny mohou být také chutné a uspokojující, a to začíná doma v kuchyni.

Pracujte společně na jídle nebo jim dokonce pomozte pěstovat nějakou zeleninu na zahradě. Děti by se měly brzy naučit, že dezert není jediné chutné jídlo, aby byly připraveny na dlouhodobý úspěch.

m

5. Plány na co se těšit

Ukažte svým dětem, že se s nimi rádi bavíte, a dopřejte jim zábavné věci, na které se s vámi budou těšit. Můžete naplánovat zábavné akce na víkend nebo je překvapit činnostmi ve všední den, pokud se chovali slušně.

Když svým dětem ukážete, že jste nadšeni z kvalitního času, budou mít dobrý pocit ze sebe a svého vztahu s vámi.

Podobné příspěvky

Montessori: Proč jsou dřevěné prolézačky ideální volbou na doma?

Dětská hřiště doma jsou pro naše děti nejen zábavným místem, ale také prostředím, kde se mohou rozvíjet a objevovat své…

Jak připravit dítě na stěhování

Děti snáší všechny změny ještě o něco hůře a jsou tak na každou změnu více citlivé. O stěhování bychom měli…

Luxusní dieta

Pokud jste zkusili už hodně diet, ale žádná není tak, jak by měla být a nevyhotovuje vám v tom, že…