Frézování kovu

Odebírání materiálu

Abychom docílili požadovaného výrobku, tak musíme zvolit vhodný výrobní proces. Velmi často máme určitý polotovar, ze kterého se následně materiál odebírá. K tomu se velmi často využívá frézka, kdy nám většinou jezdí stůl s obrobkem a nástroj se otáčí určitou řeznou rychlostí. U řady strojů jde řezný nástroj otočit o určitý úhel, takže snadno můžeme obrábět plochy pod určitým úhlem. Možností je opravdu hodně.

nástroj fréza

Navíc nyní se velmi využívají CNC stroje, které mají velmi dobrou rychlost a můžou bez problémů obrábět jeden kus za druhým. Jsou řízeny počítačově, a proto je přesnost velmi dobrá a vyrábí minimum zmetků, což je rozhodně výhoda oproti lidskému faktoru. Když jde stroj dobře naprogramovaný, tak stejný produkt vyrobí o dost rychleji než člověk. Zároveň nemá problém vyrábět i velmi složité předměty. Sice je potřeba nákladnější pořízení a lidi, kteří stroj budou programovat a obsluhovat, ovšem na spoustě místech se vyplatí.

Vhodný nástroj

Frézky nezajišťují jen pouhý obyčejný odběr materiálu, protože ty CNC zvládají zcela hbitě vrtání, frézování a tak dále. Při každém procesu je nutné zvolit vhodný nástroj, abychom dosáhli požadovaných vlastností a za dobrou cenu, protože jistě nechcete dát za nástroj dost peněz a zjistit, že je po chvíli opotřebován, takže jej musíme vyměnit za nový. Do efektivních nástrojů se řadí válcová fréza, jenž zajistí běžné obrábění.

speciální fréza

Dělíme ji podle způsobu uchycení, protože má kuželovou stopku či válcovou. Zde vybíráme podle toho, jaký způsob uchycení podporuje náš stroj. Je vyrobena z odolného materiálu, takže si můžete být jisti tím, že při obrábění nebude žádný problém a zvládne pracovat dost dlouho dobu. Prodejce poskytuje dost velký výběr, takže můžeme vybrat nástroj přesně podle našich představ. Každý jednotlivý druh dále nabízí různé rozměry, přičemž záleží na nás, jakou velikost zvolíme, protože většina produktů je dostupných skladem.

Podobné příspěvky

Zip sáčky za skvělou cenu!

Máte rádi pořádek? A co vaše drobné věci? Máte je také hezky uspořádané tak jak byste chtěli? A chcete s…

Pruty za bezkonkurenční cenu

Rádi bychom se zmínili o řadě prutů Savage gear Mlsport. Musíme se, ale vrátit do minulosti, kdy se v rodinách…

Vítejte v úžasném světě legín

Legíny jsou velmi populární součástí dámského šatníku už po několik desetiletí. Jsou pružné, pohodlné, a existuje jich tolik. Jejich počátky…

Báječná kombinace pomeranče a čokolády…

Neznám lepší chuť, než když se snoubí hořká čokoláda se svěží chutí pomerančové kůry v čokoládě https://www.vesela-veverka.cz/pomerancova-kura-v-horke-cokolade/, a to můžu…