Krásná zahrada

Jak člověk bydlí a žije je velmi důležité. Ostatně já moc ráda mluvila o architektuře a dalším zkrášlování domů, bytů a třeba i zahrad. Odebírám naučné časopisy o designu domů a bytů a taky mám doma několik knih, jak mít co nejlepší zahradu. Víte, já vždy snila o tom, že si udělám zahradu podle svých představ. Toužila jsem o krásně čtvercové zahradě, kde bude luxusní extra krátký a světle zelný trávník. Musí být i tak hustý, že pod ním nepůjde snad vidět i hlína. Vím, že to přání bylo téměř nemožné, ale moc jsem se o to snažila a taky mě to stálo dost peněz.

Zahrady jsou má vášeň

A i když jsem se měla spíše věnovat interiéru domu, který to jistě nejvíce potřeboval, tak já se spíše orientovala na naši zahradu. Koupila jsem si speciální knihu o designu zahrady. Moc se mi líbily přiložené obrázky a komentáře světových odborníků. A když jsem četla různé podmínky a nutnosti k tak krásné zahradě, tak se mi málem protáčely panenky. K tak dokonalé zahradě, jakou jsem si vysnila a přála, stála dost peněz. Musela bych do ní investovat snad půlroční plat. Víte, moc se mi do toho nechtělo, ale byl to můj snad jediný sen, tak jsem si i řekla, že si ho jednoduše splním. Vzala jsem si půjčku a pustila jsem se do práce. S pomocníky tomu určenými jsem zryla komplet celou zahradu, kde jsem pak dala to nejkvalitnější hnojivo. Zahradu jsem pohnojila ještě po měsíci jednou a pak za týden nasela kvalitní parkovou travní směs.

Navrhovat interiér mě baví

Byla hodně světle zelená, taková jarní a svěží. A věřte, že takovou jsem v naší republice nesehnala. Byla dovezená až z Dánska, kde je ta nejkrásnější tráva, co znám. A musím říct, že jsem se nemýlila. Po dvou měsících jsem měla trávu pár milimetrů vysokou. Byla jsem opravdu moc nadšená. Travní směsi jsem si koupila o tři kila více, abych ji měla opravdu hustě danou a posetou. A byla jsem opravdu nadšená, že se mi to povedlo. Za další čtyři týdny jsem se o tom přesvědčila. Tráva byla opravdu krásně jemně a vesele zelená a byla vážně hustá. Každé stébélko trávy bylo tenké, přesně tak, jak jsem si přála. A po dalších třech týdnech přišlo na řadu první sekání. Byla jsem u toho velmi natěšená. Měla jsem k tomu i speciální sekačku. Takovou, která nevítá hned trvaní osivo ze země, ale přesně nízko ji usekne. Byla jsem přímo v sedmém nebi. Celý výsledek se velmi povedl a já pak k obrubníkům vysadila krásné žluté květy. Myslím, že se mi vše povedlo na jedničku.

Podobné příspěvky

Zahradní jezírko? Zvládnete to sami

S vodními prvky na zahradě to není vůbec složité. Vše je ponecháno jen na fantazii majitele zahrady. Zahradní vodní prvek se…

Ta správná podlaha širá na míru

Jistě i vy jste někdy řešili, nebo právě řešíte jakou podlahovou krytinu zvolit do vašeho interiéru. Udělali jsme pro vás…