Zahradní jezírko? Zvládnete to sami

S vodními prvky na zahradě to není vůbec složité. Vše je ponecháno jen na fantazii majitele zahrady. Zahradní vodní prvek se může vyrobit naprosto z čehokoliv. Je nutné mít k dispozici jen jediné. Vodu. Neberte tuto informaci na lehkou váhu. Spousta lidí si třeba postaví zahradní jezírko, ale s tím, že do něj nemá vybudovaný přívod vody. A voda, ta potvora má jednu vlastnost, která se jmenuje odpařování. Člověka pak docela štve, když musí skoro každý druhý letní den nosit kbelíky vody a jezírko doplňovat. Pro stavbu vodního prvku si nejdříve určíme jeho umístění. Pak na toto místo přivedeme vodu. Úplně postačí hadice, kterou skryjeme před pohledy, nebo ji zapustíme do země. Jen ji nesmíme před zimou vypustit, aby nezamrzla a nepoškodila se.

Chtělo by to jezírko

Jako vodní prvek můžeme použít cokoli. Starou vanu, umyvadlo, již dosloužilá stavební kolečka. Nebo si můžeme zakoupit nějaký bazének, které se prodávají v obchodech. Mají takovou protivnou černou barvu. Pokud ale chceme mít něco opravdu originálního, použijeme rýč, krumpáč a lopatu. Vybereme si místo, a navrhneme si tvar budoucího jezírka. Vyhloubíme jámu se skloněnými stěnami, které budou tvořit břeh. Pečlivě sesbíráme všechny ostřejší předměty. To znamená kameny, hroudy ztvrdlé hlíny, větve.

Když se tvarově naše jezírko blíží představám, přistoupíme k úpravám jeho dna. Nejdříve jezírko zakryjeme flísem. Ten, má za úkol otupit hrany ostrých předmětů, které jsme při úpravách jámy přehlédly. Zamezí se tak poškození folie.

Když máme flís položený, jezírko zakryjeme speciální folii na dna vodních ploch. Zatížíme ji v nejhlubším místě jezírka, okrasné kamínky můžeme vyskládat až k břehům. Na břehu folii zatížíme po celém obvodu těžkými okrasnými kameny, případně ji ještě ukotvíme pomocí kotev do země.

Je jaro, je třeba upravovat zahradu

Je hotovo. Můžeme naše jezírko začít napouštět. Až bude plné, můžeme jej osadit nějakou vodní květenou. S vodními prvky na zahradě to není vůbec složité. Vše je ponecháno jen na fantazii majitele zahrady. Zahradní vodní prvek se může vyrobit naprosto z čehokoliv. Je nutné mít k dispozici jen jediné. Vodu.

Neberte tuto informaci na lehkou váhu. Spousta lidí si třeba postaví zahradní jezírko, ale s tím, že do něj nemá vybudovaný přívod vody. A voda, ta potvora má jednu vlastnost, která se jmenuje odpařování. Člověka pak docela štve, když musí skoro každý druhý letní den nosit kbelíky vody a jezírko doplňovat.

Pro stavbu vodního prvku si nejdříve určíme jeho umístění. Pak na toto místo přivedeme vodu. Úplně postačí hadice, kterou skryjeme před pohledy, nebo ji zapustíme do země. Jen ji nesmíme před zimou vypustit, aby nezamrzla a nepoškodila se.

Podobné příspěvky

Ta správná podlaha širá na míru

Jistě i vy jste někdy řešili, nebo právě řešíte jakou podlahovou krytinu zvolit do vašeho interiéru. Udělali jsme pro vás…

Krásná zahrada

Jak člověk bydlí a žije je velmi důležité. Ostatně já moc ráda mluvila o architektuře a dalším zkrášlování domů, bytů…

Na co byste se měli připravit, když chcete projekt domu?

Bydlení podle vašich představ je snem snad každého Čecha. Dosáhnout toho ale není vůbec jednoduché. Připravte se na to, že…

Mobilní dům jako novodobá moderní alternativa levného a útulného bydlení

V posledních letech se čím dál tím více setkáváme s takzvanými mobilheimy neboli mobilními domy. Jenomže ty už zdaleka nevypadají…