Gymnastické míče pro děti i pro dospělé proti stresu

Pohupování jako dokonalý antistres a pro zlepšení nálady

Gymnastické míče cvicdom.cz slouží jako cvičební a rehabilitační nářadí, tomuto duchu také výrobci plně přizpůsobují jednotlivé modely, ovšem to není jediný způsob, jak těchto pomůcek využít v náš prospěch. S míči je to totiž velmi podobné, jako s odrazovou plochou trampolín, o jejich přednostech se pějí ódy na stovkách webových stránek a tak by si i míče zasloužily podobné ocenění.

gymnastický míč

Porovnání s trampolínami je velmi trefné, když se totiž postavíte na pružnou plochu a začnete se pomalu pohupovat v kolenou a později i skákat, dovolíte odstředivé síle a gravitaci, aby s vaším tělem ve střídavém rytmu pohupovaly. Tento rytmus má velmi pozitivní vliv především na psychiku, ale i na krevní oběh a na lymfatický a imunitní systém.

Totéž můžete provádět i na míči, když na něm sedíte. Zkuste se chvíli dynamicky pohupovat a brzy zjistíte, jak se vám začne lepšit nálada, budete více uvolnění a budete lépe čelit stresovým situacím. Lidé, kteří jsou si toho vědomi, používají gymnastické míče k sezení u počítače, u konferenčního stolku, při hraní deskových her, při čtení a mnoha dalších činnostech.

dva míče

Houpání na míči milují především děti, možná si v této souvislosti vybavíte míče, které se také prodávají jako skákací, a jsou určené pro děti – mají dva gumové výstupky, kterých se děti drží, a mohou s míčem poskakovat po podlaze. Vykonávají v podstatě to samé, co můžete i bez výstupků provádět vy.

Někteří lidé propagují sezení na míči jako ozdravný proces pro správné držení těla a zakřivení páteře, to je však nesmysl, který napříč Internetem koluje už dlouho. K tomu slouží především správně konstruovaná opěradla židlí, takže míč užívejte hlavně k rozpohybování a k aktivní činnosti, kdy kromě pohupování si s ním budete házet, koulet a samozřejmě i vhodně cvičit.

Podobné příspěvky

Ochrana zboží je to nejcennější

Můžete mít ten nejlepší produkt na celé planetě Zemi, pokud ale dojde vašim zákazníkům rozbité, promáčknuté, nějak jinak zdeformované či naprosto…

Schodiště

Jestli je něco, čemu byste rozhodně měli věnovat pozornost, pak je to výběr vhodného schodiště Kmkdesign. Takové schodiště by mělo…

Čistě vodu efektivně

Koupání v létě je rozhodně super, ovšem ne koupání ve špinavé a zapáchající vodě. V té to dokonce může být…

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…