Gymnastické míče pro děti i pro dospělé proti stresu

Pohupování jako dokonalý antistres a pro zlepšení nálady

Gymnastické míče cvicdom.cz slouží jako cvičební a rehabilitační nářadí, tomuto duchu také výrobci plně přizpůsobují jednotlivé modely, ovšem to není jediný způsob, jak těchto pomůcek využít v náš prospěch. S míči je to totiž velmi podobné, jako s odrazovou plochou trampolín, o jejich přednostech se pějí ódy na stovkách webových stránek a tak by si i míče zasloužily podobné ocenění.

gymnastický míč

Porovnání s trampolínami je velmi trefné, když se totiž postavíte na pružnou plochu a začnete se pomalu pohupovat v kolenou a později i skákat, dovolíte odstředivé síle a gravitaci, aby s vaším tělem ve střídavém rytmu pohupovaly. Tento rytmus má velmi pozitivní vliv především na psychiku, ale i na krevní oběh a na lymfatický a imunitní systém.

Totéž můžete provádět i na míči, když na něm sedíte. Zkuste se chvíli dynamicky pohupovat a brzy zjistíte, jak se vám začne lepšit nálada, budete více uvolnění a budete lépe čelit stresovým situacím. Lidé, kteří jsou si toho vědomi, používají gymnastické míče k sezení u počítače, u konferenčního stolku, při hraní deskových her, při čtení a mnoha dalších činnostech.

dva míče

Houpání na míči milují především děti, možná si v této souvislosti vybavíte míče, které se také prodávají jako skákací, a jsou určené pro děti – mají dva gumové výstupky, kterých se děti drží, a mohou s míčem poskakovat po podlaze. Vykonávají v podstatě to samé, co můžete i bez výstupků provádět vy.

Někteří lidé propagují sezení na míči jako ozdravný proces pro správné držení těla a zakřivení páteře, to je však nesmysl, který napříč Internetem koluje už dlouho. K tomu slouží především správně konstruovaná opěradla židlí, takže míč užívejte hlavně k rozpohybování a k aktivní činnosti, kdy kromě pohupování si s ním budete házet, koulet a samozřejmě i vhodně cvičit.

Podobné příspěvky

Marinujeme kuřecí

Pokud rádi pečete a grilujete kuřecí maso, hledáte jistě často inspiraci na nové marinády k jeho naložení. Existuje jich opravdu…

Přírodní lékárna při nachlazení, která léčí šetrně a účinně

Bolení a škrábání v krku, obtěžující kašel, rýma - to jsou zdravotní obtíže, které patří nejčastěji k chladným zimním dnů,…

Máte oblíbený hrnek?

Vybavení domácnosti má každý jiné. Záleží na tom, kolik vás v domácnosti je, a jaký je váš životní styl. V…

Kapičkový tester je vhodný

Jsou lidé, kteří nejraději využívají testery, protože jsou zvyklí na to, že jim něco takového vždy dostatečně pomohlo a že…