Pedikúra – služba k nezaplacení

Naše nohy, podobně jako ruce, dostávají v průběhu života pěkně zabrat. Působí na ně samozřejmě různé vlivy. Právě u nohou je to nošení nevhodné obuvi, která navíc bývá vyráběna z umělých neprodyšných materiálů a tím se vytvářejí podmínky pro vznik různých plísňových onemocnění kůže a nehtů. Chození na boso v letních měsících má také svoje úskalí. Nahrává totiž vzniku prasklin a ztvrdlé kůže na chodidlech, zejména na patách.
Abychom se za své nohy nemuseli stydět, nabízí se využití služby pedikúry, která je stále trochu v pozadí za manikúrou, ale přitom je stejně důležitá.
 nohy v písku
A jaké procedury můžeme od pedikérky očekávat?
 
·      změkčení ztvrdlé kůže za pomocí speciální koupele
·      odstranění nečistot z nehtových lůžek
·      seškrábnutí ztvrdlé kůže a mozolů speciální žiletkou
·      zakrácení a tvarování nehtů, včetně úpravy kůžiček
·      dle přání zdobení lakem, či vmasírování výživných olejů
·      vyhlazení celého chodidla pemzou a vmasírování výživného krému
 
Většina salonů provádí v současné době také speciální úkony, jako depilaci nohou a uvolňování zarostlých nehtů.  Problémem není ani odstranění obtížných kuřích ok. Služba pedikúry je neocenitelná zejména pro seniory, mající problémy s pohyblivostí, nebo jemnou motorikou.
Návštěva pedikúry se nedoporučuje v případě kožních onemocněních, jako jsou například bradavice, psoriáza, (lupénka), nebo plísně. Zde je na místě nejprve navštívit lékaře.
 nohy od písku
Je omyl se domnívat, že ostatní lidé zaměřují pozornost hlavně na naše ruce. Stejně tak všímají i nohou,
 zejména v souvislosti s nošením letní páskové obuvi, která ukáže naše nohy v „plné kráse“. Dejme jim tedy alespoň každé dva měsíce dárek, v podobě příjemného a velmi důležitého ošetření. Tahle investice se nám určitě vrátí v podobě upravených, odpočatých a zdravých chodidel, za která se nebudeme muset stydět.

Podobné příspěvky

Jak si vylepšit bydlení?

K vylepšení svého domova nepotřebujete nadité bankovní konto, jistou investici to však chtít bude, abyste do něj vnesli originalitu a zároveň…

Xiaomi Redmi Note 7 a obaly

Stali jste se vlastníky telefonu Xiaomi Redmi Note 7? Jestli je něco, co se vám bude rozhodně hodit a to…

Jak zviditelnit web?

Každý web, který se vyskytuje na internetu, musí usilovat o přízeň veřejnosti. Totiž ne on sám, nýbrž jeho provozovatel, který…

Zemní práce nejsou hračka

Dříve, než se někdo pustí do stavby svého domu, se tento musí postarat mimo jiné i o to, aby měl…