Jak vybrat mobilní telefon

Klasická situace. Koupili jste si telefon, sloužil dobře celé dva roky a pak… Buď přestane fungovat displej, nebo nabíjení, případně je najednou tak pomalý, že než se někomu dovoláte, je pomalu rychlejší za ním dojít pěšky. Je to asi nepříjemná věc že? Bohužel mobilní (“chytré”) telefony vydrží právě pouze něco málo přes dva roky. – Proč si myslíte, že záruku dostanete vždy maximálně na 24 měsíců?
ruka muže s mobilem
Jak ale nový telefon vybrat? Je hned několik kritérií, podle kterých je vhodné vybírat. První, co vás pochopitelně zajímá, je cena. Není potřeba do telefonu investovat nějak veliké peníze, protože jak jsme si již výše řekli, po dvou až čtyřech letech zkrátka odejde… Na druhou stranu pokud nechcete řešit jednu poruchu za druhou, je rozumné přecijenom nějaký ten peníz do nového mobilu investovat. Optimální a použitelné zařízení v dnešní době seženete v rozmezí od čtyř tisíc korun výše. Za mě osobně je lepší zvolit právě variantu čtyři až šest tisíc korun, jelikož dražší telefony vydrží ve výsledku stejně dlouhou dobu a upřímně, bude vás víc mrzet dvacet tisíc, nebo ty 4?
ruka muže s mobilem
Další důležitý parametr je “rychlost”. Konkrétně tedy porovnejte procesory, jejich frekvence a paměti RAM. Ideální jsou procesory minimálně dvoujádrové a RAM čím vyšší, tím lepší, za mě osobně alespoň 4 Gigabajty. Spousty z nás také vybírají podle značky, je tedy na vás, zda zvolíte Huawey, Honor, Nokii, nebo třeba Apple. Pro uživatele se nic moc neliší, mimo Applu, který má svůj vlastníoperační systém IOs, který nemá k dispozici českou verzi a nekomunikuje s většinou mobilních aplikací, pokud nemají svou speciální verzi. Ostatní výrobci zpravidla používají systém Android od společnosti Google, na který je většina z nás zvyklá a je navíc kompatibilní s většinou aplikací, na které jste zvyklí.
Další parametry jsou pak velikost baterie, vlastnosti fotoaparátu a mnohé další. Vybírejte tedy dobře!

Podobné příspěvky

Zelené a námořnické kabelky

Zelená je barva přírody, barva listů a stromů, barva louky. Právě tato barva umocňuje naše pocity a vyvolává klid v…

Šikovní pomocníci, kteří vám při údržbě bazénu přijdou vhod

Jestliže jste si právě pořídili svůj vysněný bazén, tak vám jde možná hlava kolem z toho, jaké bazénové příslušenství byste…