Šikovní pomocníci, kteří vám při údržbě bazénu přijdou vhod

Jestliže jste si právě pořídili svůj vysněný bazén, tak vám jde možná hlava kolem z toho, jaké bazénové příslušenství byste si měli pořídit, abyste péči o svou vodní nádrž dokonale zvládli. Ano, je pravda, je toho mnoho, co je dobré mít po ruce. Ale nebojte se, všechno brzy zvládnete a péče o váš bazén se brzy stane rutinou, která vám ani nezabere příliš mnoho času. Nejedná se totiž o nic složitého, i když to na začátku může vypadat, že takového nezbytného bazénového příslušenství je až příliš.
kapka vody.jpg

V první řadě ihned poté, co svůj bazén sestavíte a uvedete do provozu, je nezbytně nutné, abyste od prvního okamžiku začali důkladně pečovat o bazénovou vodu. Jistě jste si všimli, že napuštění takového domácího bazénu není při dnešních cenách vody vůbec levnou záležitostí, takže je namístě vydržet s jedním napuštěním až do konce koupací sezóny, případně ještě déle (pokud bazén správně zazimujete).
K tomu vám skvěle poslouží celá řada perfektních pomocníků. Za prvé se jistě neobejdete bez krycí bazénové plachty, která je tou základní bariérou vůči bazénovému znečištění. Můžete si vybrat mezi klasickou krycí plachtou a tou solární, která bude vodu v nádrži navíc ohřívat od slunce.
klobouk u limonády.jpg
Dále je nezbytné, abyste měli k dispozici kvalitní filtraci a vše, co s ní souvisí, tedy nejen filtrační jednotku, ale také médium a všechny potřebné hadice a tak podobně. Pokud si však pouze s filtrací nevystačíte, přijdou vám vhod hladinové a dnové síťky a bazénový vysavač.
Kapitolou sama o sobě je bazénová chemie. Ta zahrnuje celou pestrou škálu výrobků, které se stanou vašimi nepostradatelnými pomocníky při pravidelné údržbě bazénové vody a její ochraně před mikroorganismy.
Nicméně neobejdete se ani bez plováků a dávkovačů tablet anebo třeba šikovného teploměru, se kterým budete vždy v obraze, zda má voda právě takovou teplotu, na kterou se při koupání těšíte.

Podobné příspěvky

Jak vybrat mobilní telefon

Klasická situace. Koupili jste si telefon, sloužil dobře celé dva roky a pak… Buď přestane fungovat displej, nebo nabíjení, případně…

Zelené a námořnické kabelky

Zelená je barva přírody, barva listů a stromů, barva louky. Právě tato barva umocňuje naše pocity a vyvolává klid v…